Epilasyon Hakkında

Epilasyon Hakkında

Epilasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler:

Son 3 hafta içinde ağda-sir-iple alma gibi yöntemlerle kıl alma işlemi yapılmamış olunmalıdır.

Son 48 saatte solarium ve güneşlenme olmamalıdır.

Yüz için |Retinoik asit içeren kremler 15 gün önce bırakılmış  olmalıdır.
 Makyaj cıkarılmiş ve yuz kuru olmalıdır.

Epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler :
48 saat güneşlenme olmamalıdır.Mutlaka 50 faktör güneş koruyucu kullanılmalıdır,(mümkünse uzmanımızın önereceği lazer sonrası özel koruyuculardan kullanılmaldır.)

1-2 hafta içinde kıllar uzayıp dökülecektir. ortalama 4-8 hafta içinde kıl tipine ve cilt bölgesine göre değişen aralıklarda uzman ekibimiz size sonraki seans için randevu verecektir.

Lazer tedavisi sonrası iz kalmaz. Bazen 48 saat içinde geçici olarak kızarıklık ve lekelenme olur o da kendiliğinden geçecektir. Tüylenme probleminiz jinekolojik bir hastalık ya da hormon bozukluğuna bağlı olabilir. Uzm. Doktorumuz Op.Dr. Özlem Gültekin bu konuda da gerekli muayenenizi yapmaktadır.

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon

Hormonel bozukluklar ve adet düzensizliği nedeniyle oluşan yüz bölgesindeki sakal ve bıyık oluşumu genç kadınlar için bir problem haline gelmektedir. Hem hastalık problemlerinin, hem de sakal bıyık şeklinde kıllanma problemlerinin son dönem teknolojiye sahip lazerler ile tedavisi sağlanabilmektedir. Aynı dönemde uygulanabilecek tıbbı tedaviler de kalıcı çözümler sağlamaktadır. 

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonun özellikle kadınlarda en sık uygulandığı bölgelerden birisidir. Kıl yapısı, koltuk altına benzer ve sonuçları çok başarılıdır. Bikini bölgesinin hassasiyetinden dolayı lazer epilasyon ile temizlik ön plana çıkmıştır. Kişisel hijyen açısından da problem yaratabilen genital ve bikini bölgesi tüyleri, istenmeyen tüy haline gelmiştir.   

Jilet yardımıyla uygulanan genital temizlik de oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Kılların kısa zamanda çıkması, genital kıvrımları traş etmenin zorluğu ve kılların yarattğı kaşıntı duygusu, kişinin bu yöntemi uygularken karşılaşabileceği dez avantajlardandır. Ülkemizde anneden kıza öğretisel olarak geçen ve sıklıkla kullanılan ağda, genital temizlik için tercih edilen bir diğer yöntemdir. Ağrı ve tahrişe sebep olabileceği için özellikle gençlerde korkuya sebebiyet verebileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Bu nedenle genital bölge lazer epilasyon başarılı sonuçları ve diğer bir çok avantajı sebebiyle kadınların öncelikli tercihi olmaktadır. Sıklıkla 6 seans uygulama kılsızlığı sağlamada yeterli olmaktadır. Ancak hastanın tüy yapısı ve cilt tipine göre daha az seans gerektirdiği de olur. Seans aralıkları genellikle 6 hafta süresincedir.

Cinsel yaşamın çatısı genital bölge sinirsel olarak oldukça duyarlı olması nedeniyle bu bölge işlemlerinde daha tecrübeli ve profesyonel ellerde işlem görmelidir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon


Bu bölgedeki kılların yapısı kalın ve sert olması nedeniyle hızlı sonuç alınabilir. Kadınlar ve erkekler koltuk altı kıllarının uzun olmasını tercih etmezler. Koltuk altında kılların temizliği sağlanmazsa mantar, bakteri gibi enfeksiyonlara açıktırlar. Cihazımızla, genel olarak 3-5 seansta sonuca ulaşılmaktadır.

Lazer Estetik Uygulamaları ve Diğer Uygulamalarımız hakkında
bilgi edinmek amacıyla sizi aramamızı isterseniz
Numaranızı bırakın... Biz Sizi Arayalım

SOSYAL MEDYA

Copyright © 2016 | Hayatın özü lazer estetik merkezi